15 Temmuz 2014 Salı

sheabutter.gen.tr olarak size cilt bakımında oldukça değerli olan karite yağı ve shea yağı olarak da bilinen shea butter hakkında faydalı bilgiler sunmak istiyoruz. umarız sitemizdeki bilgilerden maksimum derecede faydalanabilirsiniz.

 

SHEA BUTTER

 
Shea yağı mucizesiyle tanışmaya hazır olun. Ürünümüz organik sertifikaya sahip shea butter yani karite yağıdır. Shea Butter (karite yağı) Karite (shea) ağacının meyvesinden elde edilen katı formda bir yağdır. Karite Ağacı Karite ağacı, tropikal Afrika ağacıdır 12,5 ile 25 metre uzayabilen bu ağaç ceviz büyüklüğünde meyveler verir. Ağacın meyve vermesi için 25 yıl gerekmektedir. Ortalama 250 sene ömrü olan bu ağaçlar genellikle kendiliğinden büyürler. Özellikle Burkina Faso ve Gana’da kadınlar tarafından toplanarak işlenen Karite meyvesinin hasatı yapıldıktan sonra yemişleri kurutulur, bu yemişler ince bir macun haline getirmek için öğütüldükten sonra elde edilen macun Karite Yağı (shea yağı) haline gelir.
 

Shea Yağı Faydaları

 
Shea Yağı Shea yağının hücre yenilenmesini hızlandırır ve yumuşacık, elastik bir cilt görünümü sağlar. Ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak cildin nem dengesini sağlar. Shea butterin tahriş azaltıcı özelliği vardır, yara izleri, egzema, yanık, ciltteki pullanma ve döküntüler, çatlaklar, kırışıklıklar üzerinde etkileri bilinmekte ve bu özellikleri sayesinde kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

 

Shea Butter Kullanımı

 
Shea butter yani karite yağı cilt tarafından çok hızlı emilir. Shea ultra viyole ışınlara karşı doğal bir güneş koruyucudur spf 3 civarında bir koruma sağlar. Shea butter çok iyi bir dudak nemlendiricisidir. Saç bakımında ideal yağlardan birisidir, yıpranmış saçları derinlemesine nemlendirerek, saçların kırılmasını ve koparak dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Shea butter iyi bir nemlendirici olduğu için oldukça iyi bir cilt bakım yağıdır, shea yağı saf kullanılabileceği gibi diğer yağlarla karıştırılarak, daha kişisel bakımlar elde edilebilir.
 
Shea Yağı İçeriği
Oleik Asit        % 46.4
Stearik Asit     % 41.5
Linoleik Asit    %  6.6
Palmitik Asit    %  4.0
Arachidic Asit  % 1.3
 
Shea yağı oldukça sık kullanılan ve çok faydalı bir yağdır. Ev yapımı kozmetik maddeler içinde baş sırayı çeken bu özel yağı vazelin gibi petrol yağlarına alternatif olmasından dolayı sıkça kullanmanız faydanızadır.
 
Shea yağıyla ilgili olarak yazdıklarımız burada bitiyor, siz de değerli görüş soru v önerilerinizle yazımıza katkıda bulunabilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yazımıza katkıda bulunduğunuz ve paylaştığınız için teşekkür ederiz.
Sonraki
Bu eklenen en yeni yazı
Önceki
Bu eklenen en eski yazı

0 yorum:

Yorum Gönder